دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی

موضوع (زمینه) اصلی دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی عبارت است از: “محتوای الکترونیکی و نقش آن در یادگیری”

همچنین موضوع جنبی این کنفرانس نیز عبارت است از: “یادگیری الکترونیکی در مدارس”

با توجه به اینکه “یادگیری الکترونیکی در مدارس” به عنوان موضوع جنبی کنفرانس دوازدهم در نظر گرفته شده است؛ علاقمندان و متخصصان در قسمت های مختلف کنفرانس که در ادامه معرفی شده است، به ویژه برگزاری میزگرد و پنل تخصصی، ارائه تجربه های ملی، تولید محتوای الکترونیکی به ارائه مطالب خود از این جنبه بپردازند. زمینه های کلی مشارکت در کنفرانس عبارتند از:

1. ارائه مقاله

کنفرانس تخصصی یادگیری الکترونیکی بهترین محل برای ارائه یافته های پژوهشی این حوزه است.

2. جشنواره محتوای الکترونیکی

با توجه به این که موضوع (themeکنفرانس امسال “محتوای الکترونیکی و نقش آن در یادگیری” است، جشنواره ای از محتواهای الکترونیکی در سطوح مختلف دانشگاهی، حوزوی، دانش آموزی، تخصصی، مهارتی و عمومی و به صورت های متنوع مانند واقعیت افزاده، واقعیت مجازی، چند رسانه ای، ویدیوی تعاملی و .. برگزار خواهد شد. در این جشنواره ضمن ارائه محتواهای پذیرفته شده در کنفرانس، محتواهای برتر معرفی خواهند شد. جزئیات فراخوان و معیارهای پذیرش و ارزیابی در اطلاعیه های بعدی بر روی وب سایت کنفرانس اعلام خواهد شد.

3. نشست دانشجویان تحصیلات تکمیلی

جلسه دانشجویی که در حاشیه دوازدهمین کنفرانس یادگیری الکترونیکی برگزار می شود؛ فرصتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) است که در رابطه با علایق تحقیقاتی خود در یک جمع فرا دانشگاهی به گفتگو بنشینند. این جمع تحت هدایت یک پانل از کارشناسان برجسته انجام می شود.

هدف جلسه دانشجویی در موضوع یادگیری الکترونیکی این است که دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه یادگیری الکترونیکی را گرد هم آورد تا به بحث در مورد تحقیق خود در یک محیط تخصصی و صمیمی بپردازند.

4. ارائه کارگاه

ارائه کارگاه در کنار کنفرانس با توجه به حضور علاقه مندان یادگیری الکترونیکی، فرصت بسیار مناسبی برای فرهنگ سازی و ارتقاء دانش تخصصی علاقه مندان محسوب می شود.

5. سخنران مدعو

در کنار ارائه مقاله های تخصصی توسط پژوهشگران، کمیته علمی از پژوهشگران آماده به ارائه یک موضوع خاص با توجه به زمینه و موضوع کنفرانس و مطالعات و پژوهش های شخصی ایشان، دعوت به ایراد سخنرانی می کند.

 در صورتی که تجربه تخصصی خود را مناسب برای ارائه در این قسمت می دانید لطفا اعلام بفرمایید.

6. ارائه تجربه های ملی

یکی از برنامه‌های حائز اهمیت کنفرانس در راستای اولویتهای علمی، کاربردی و اجرایی آن، ارائه تجارب موفق سازمانی در سطح ملی و در رابطه با یادگیری الکترونیکی است. آشنایی با تجربه‌های دستگاه‌های مختلف (بخش دولتی، بخش غیردولتی و بخش خصوصی) در برگزاری دوره‌های یادگیری الکترونیکی در کشور برای کلیه متخصصان حوزه یادگیری الکترونیکی مفید خواهد بود.

لطفا در صورتی که چنین تجربه عملی و کاربردی دارید اعلام بفرمایید.

7. شرکت در نمایشگاه

با توجه به برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزة یادگیری الکترونیکی، تولید محتوای الکترونیکی، آموزش و نشر الکترونیکی هم‌زمان با برگزاری کنفرانس،  از شما درخواست می شود که زمینه مورد علاقه خود برای حضور در نمایشگاه اعلام بفرمایید.

8. برگزاری میزگرد و پنل تخصصی

کنفرانس در نظر دارد در قالب برگزاری میزگردها و پنل های تخصصی به چالشهای اصلی حوزه یادگیری الکترونیکی بپردازد و خروجی این میزگردها را نهایتا در قالب راه حل به همراه چالش مطرح شده توسط کنفرانس در اختیار مسئولان و مدیران کشوری قرار دهد.

در صورتی که موضوعی چالشی برای میزگرد پیشنهاد دارید و یا آمادگی شرکت در پنل تخصصی دارید اعلام بفرمایید.

دوازدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی

مهم‌ترین اهداف کنفرانس عبارت است از:
· فراهم آوردن شرایط مناسب برای عرضه یافته‌های پژوهشی متخصصان در حوزه یادگیری الکترونیکی در مدارس و نقش محتوای الکترونیکی در یادگیری
· پدید آوردن محیطی برای تعامل میان صاحب‌نظران و تضارب‌آرای پژوهشگران حوزه های یاد شده
· ارتقای سطح دانش، بینش و فرهنگ علمی در حوزه یادگیری الکترونیکی در مدارس و نقش محتوای الکترونیکی در یادگیری
· شناسایی مسائل پژوهشی و ایجاد محیطی هم‌افزا برای حل آنها در حوزه های یاد شده
· ارزیابی سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی نظام یادگیری الکترونیکی در مدارس
برای تحقق اهداف فوق، علاوه بر پذیرش و ارائه مقالات، کارگاه‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه تخصصی، سخنرانی‌های کلیدی، میزگردهای تخصصی، جشنواره تولید محتوای الکترونیکی و نیز در دستورکار کنفرانس قرار دارد؛ از این‌رو از همه پژوهشگران و متخصصان دعوت می‌شود با ارسال آخرین یافته‌های پژوهشی خود، علاقه‌مندان را از نتایج تحقیقات خود بهرمند سازند.

محورهای مهم این کنفرانس شامل : 
1) علم و هنر یادگیری / یاددهی (پداگوژی) در محتوای الکترونیکی (pedagogy)
2) منابع باز آموزشی (open education)
3) کسب و کار در محتوای الکترونیکی (business model)
4) نقش فناوریهای نوین در توسعه سامانه ها و محیطهای یادگیری الکترونیکی (new technologies)
5) یادگیری فراگیر (ubiquitous learning)

تاریخ دریافت آثار داوری و برگزاری کنفرانس : 

آخرین مهلت ثبت نام (بدون تاخیر)1396-11-20
1396-10-13
1396-11-05
آخرین مهلت ارسال محتوای الکترونیکی1396-11-10
آخرین مهلت ارسال فرم کارگاه1396-11-01
آخرین مهلت ارسال پیشنهاد نشست دانشجویی1396-11-01

مسابقات

جشنواره تولید محتوای الکترونیکی – با تکیه بر اصول طراحی تدریس

اهداف برگزاری مسابقه

اهداف برگزاری مسابقه
• توسعه و تعمیق فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرایند یاددهی یادگیری
• ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی و پرورش توانمندی های دانشجویان و متخصصان تکنولوژی آموزشی و یادگیری الکترونیکی در تولید مواد و رسانه های یادگیری متناسب با نیاز یادگیرندگان

توضیحات
محتوای الکترونیکی می تواند شامل نرم افزارهای آموزشی، وب سایت آموزشی، اپلیکیشن موبایل، بازی های آموزشی، کتاب و مجلات الکترونیکی، فیلم های آموزشی، پادکست، پویانمایی، اینفوگراف، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و … باشند.

شرکت کنندگان محترم در نظر دا شته باشند که محتواهای ارسالی حتما دارای شناسنامه تولید؛ یعنی مشخصات محتوا، مشخصات صاحبان آن، توضیحاتی در مورد روند تولید محتوای ارسالی، اصول طراحی آموزشی به کار گرفته شده در تولید محتوا ارسالی، مشخص بودن مخاطبان مورد نظر، اهداف مورد نظر و… باشند.

شرکت کنندگان میتوانند به صورت فردی یا گروهی محتواهای خود را به جشنواره ارسال کنند. اگر محتوایی به صورت گروهی ارسال می شود نماینده گروه باید مسئولیت محتوا و بارگذاری آن را در سامانه به عهده بگیرد. هر شرکت کننده (چه به صورت فردی و یا گروهی) حداکثر می تواند در تهیه و تولید 2 محتوا مشارکت داشته باشد. برای سرعت بخشیدن به روند ارزیابی، محتواهای ارسالی نباید دارای قفل نرم افزاری، سخت افزاری و یا کلمه عبور باشند. حتی المکان نرم افزارها به صورت خودکار و بدون نیاز نصب نرم افزار خاصی قابل اجرا باشند. همچنین شرکت کنندگان محترم می توانند برای دریافت دستورالعمل محتواهای ارسالی و همچنین آشنایی با معیارهای داوری آنها، فایل زیر را دریافت نمایند.

دستورالعمل محتواهای ارسالی و معیارهای داوری آنها

برای ارسال آثار، در قسمت ارسال فایل برای فایل اصلی یک فایل MS Word و فایلهای دیگر را به عنوان فایل مولتی مدیا و تکمیلی ارسال کنید. پیشنهاد می شود که همه فایلها را به صورت فایل زیپ در بیاورید و آن را ارسال کنید.

تاریخ پایان ارسال اصل آثار1396-11-15
تاریخ اعلام نتیجه بررسی اصل آثار1396-12-05
1396-12-1308:00
1396-12-1516:00

آدرس محل برگزاری و لینک ثبت نام را از طریق کانال ما در تلگرام پیگیری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *