آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی : در بخش آزمون ساز نرم افزار استوری لاین شما چندین مدل آزمون به صورت چند جوابی می تونید ایجاد بکنید.اما در روش آزمون Pick-Many Questions به جای استفاده از متن به عنوان پاسخ، می توانید از اشیاء، تصاویر، شخصیت ها، شکل ها، دکمه ها و موارد دیگر استفاده کنید .

گام اول : وارد کردن آزمون چند انتخابی یا Pick-Many Questions

 مطابق آنچه که در آموزش های قبلی ایجاد آزمون به آن اشاره کردیم شما فرم درج سوال رو باز می کنید و از مجموعه ی آزمون های موجود در فرم ّFreeform ، نوع آزمون Pick-Many Questions رو انتخاب می کنید .دقیقا مطابق آموزش قبلی که در ارتباط با آزمون های Drag & Drop داشتیم ،مطابق تصویر زیر اسلاید جدیدی ایجاد کرده و آزمون مدل Pick-Many رو انتخاب می کنید .

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی

گام دوم : بعد از انتخاب گزینه آزمون Pick-Many ، شما به صفحه اصلی استوری لاین منتقل میشید که ابتدا متن سوالتون رو می نویسید و اشکال یا هر شی ء مورد نظرتون رو درج می کنید

 

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی

نکته 1 : تمام عناصری که روی اسلاید تون استفاده کردین براتون لیست میشه و شما فقط اون هایی که به عنوان پاسخ سوالتون در نظر گرفتید که کاربر روشون کلیک و انتخاب بکنه رو برگزینید!!

مطابق تصویر زیر مواردی از اشیاء روی اسلایدتون که پاسخ مورد نظر شماست رو تیک دار بکنید.

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی , آزمون های چند انتخابی

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی

حال برای تنظیمات پاسخ سوالاتتون ، از پنل سمت راست گزینه Form View رو بر می گزینید !! که با انتخاب اون با پنجره ی زیر مواجه خواهید شد.

نکته 2 : اگه سوال شما به گونه ای هست که نمی خواهید براش بازخورد مشخصی رو تعیین بکنید ، به تب Question رفته و مطابق تصویر زیر از قسمت Score  حالت None رو انتخاب بکنید.

 آزمون های چند انتخابی

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی

گام سوم : خصوصی سازی یا تغییر تنظیمات سوال

پس از ایجاد این مدل سوال ، می توانید تعدادی از ویژگی های آن را سفارشی کنید، از جمله تغییر دادن گزینه های پاسخ ، نوع بازخورد ، نمره ، تعداد تلاش ها و اینکه آیا فراگیران نیازه پاسخی رو انتخاب بکنند یا

اینکه اجازه دارن اون رو نادیده بگیرن و …

لیست تمامی آموزش های استوری لاین رو می تونید در بخش آموزش های اختصاصی استوری لاین  ببینید….

برای مشاهده ی فیلم های آموزشی استوری لاین به کانال ما در تلگرام بپیوندید..

آموزش ایجاد آزمون های چند انتخابی ,آزمون ساز نرم افزار استوری لاین ,

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *