آموزش فتوشاپ

فتوشاپ-مقدمات
آموزش فتوشاپ
هنر تعلیم
آموزش فتوشاپ

شاید بارها برایتان پیش آمده که خواسته باشید آموزش نرم افزار ی رو دنبال بکنید و حتی سی دی آموزشی اون رو تهیه ولی باز هم ره به جایی نبرده اید ؟ و این به آن می ماند که گنجی را در زمینی بزرگ پنهان کرده اند و از شما می خواهند وجب به وجب زمین را برای یافتن آن بکنید . مطمنا چند متر نکنده خسته خواهید شد.

علتش اینست که اغلب این آموزش ها به جای پرداختن به کلیات ،  جزئیات  را آموزش می دهند، بنابراین  باعث خستگی در کاربران شده ، لذا آموزش موثری را ایجاد نمی کنند . در تمامی آموزش های نرم افزار های کاربردی مثل فتوشاپ ، قبل از همه  باید هدف از یادگیری آن نرم افزار مشخص شود .

 اول اینکه بعد از گذراندن دوره ی آموزشی قرار هست شما طراح چه چیزی شوید . دوم اینکه قبل از پرداختن به جزئیات ، کلیات را آموزش دهد. چون کاربران بعد یادگیری کلیات ، خودشان براحتی جزئیات رو با تمرین و تکرار یاد می گیرند.    واین به مثابه ان می ماند که همان زمین رابه شما نشان دهند و حد و حدود گنج را برایتان مشخص کنند .

ما قصد داریم در این سری از  آ موزش های فتوشاپ برای محتوای الکترونیکی  به روشی کاملا کاربردی فتوشاپ را برای تولید محتوای الکترونیکی آموزش دهیم . به طوری که شما بتوانید براحتی صفحات پروژه های الکترونیکی خود را طراحی و یا ویرایش کنید.

آموزش فتوشاپ
هنر تعلیم

فقط به این نکته توجه داشته باشید که ؛ یادگیری فتوشاپ بسیار آسان است و تولید محتوای الکترونیکی بدون فتوشاپ بسیار مشکل . همانطور که  می دانید بسیاری از ویرایش های مربوط به پروژه های محتوای الکترونیکی و یا هر پروژه نرم افزاری دیگر نیاز مبرم به فتوشاپ دارند . برای اینکه قالب گرافیکی و قابل قبولی به کاربرانتان ارائه دهید ناگزیر به استفاده از فتوشاپ هستید.

مشاهده مقاله  کار با افکت لایه ها در فتوشاپ

اگر قصد طراحی یک صفحه را دارید ، قصد ساخت یک آیکن را دارید و یا می خواهید پشت زمینه ی تصویری را حذف ویا اضافه کنید و یا جزئی را به یک تصویر اضافه کنید . بدانید که ، همه و همه با کمک فتوشاپ انجام می شود. دو نمونه تصویر طراحی شده برای نرم افزار آموزشی صفر تا صد تولید محتوای الکترونیکی توسط تیم هنر تعلیم .

آموزش فتوشاپدر شکل زیر می بینید که ، با تلفیق چندین تصویر نامربوط به هم یک تصویر کاملا مرتبط و واحد توسط فتوشاپ خلق شده است.

قدرت فتوشاپ

اگر خواسته باشیم نگاه کلی به فتوشاپ داشته باشیم در واقع فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای و محبوب ترین برنامه برای ایجاد و اصلاح تصاویر است و همچنین یکی از محصولات با ارزش شرکت Adobe می باشد . این نرم افزار اجازه می دهد تا کاربران تصویر خود را به راحتی دستکاری ، برش و تغییر اندازه دهند . این نرم افزاربیشتر در میان عکاسان و طراحان گرافیک حرفه ای محبوب است .

هنر فتوشاپاگر چه  فتوشاپ برای ویرایش عکس ها و پرینت طراحی شده ، اما فتوشاپ به طور فزاینده ای برای تولید عکس مخصوص وب استفاده می شود . فتوشاپ همچنین ارتباط قوی با دیگر نرم افزار های Adobe برای ویرایش ، ساخت انیمیشن و CD های آموزشی دارد .

فایل ها در فرمت اختصاصی فتوشاپ (PSD) می تواند به Image Ready ، Illustrator ، Premiere، After Effects و Encore DVD منتقل سود و بالعکس ، از آنها به فتوشاپ منتقل شود. فتوشاپ بخش عمده ای از محیط اطراف ما رو در بر گرفته ، عکس های صفحات پروژه ها ، پوستر های تبلیغاتی ، کارت های ویزیت ، بنر ها ، سربرگها ، رابط گرافیکی نرم افزار های تولید محتوای الکترونیکی ، صفحات فهرست مطالب ، دکمه ها و آیکن های صفحات پروژه های نرم افزار های آموزشی و….. همگی برای زیباتر شدن و حتی به وجود آمدن ، باید یک بار از زیر دست های هنرمند فتوشاپ عبور کنند.webdesignl

مشاهده مقاله  بررسی نرم افزارهای اتوران ساز

بنابراین قبل از هر کاری یک نسخه از فتوشاپ را دانلود و یا خریداری نموده و در سیستم خود نصب کنید . من از نسخه CC  و یا به اصطلاح ابری این برنامه استفاده می کنم . دلایل عمده متفاوت بودن کار های تولید محتوای الکترونیکی ، به کار بردن فتوشاپ در طراحی می باشد به طور که شما هر ایده ای که در ذهن خود داشته باشید براحتی می توانید با فتوشاپ آن را خلق کنید .

پس منتظر چی هستید همین الان شروع کنید . با پیگیری آموزش های بعدی ما شما هم به ایده پردازان هنر گرافیک بپیوندید . با ثبت نام در خبر نامه ی سایت و یا عضویت در سایت می توانید اولین نفری باشید که آموزش های ما رو در ایمیل خود دریافت می کند.

بزودی فیلم های آموزش تمامی مقالات ارائه شده را تولید و در سایت جهت استفاده شما اعضاء گرامی آپلود خواهیم کرد. منتظر باشید .

در ضمن اگر آموزش خاصی مد نظر شماست در بخش نظرات پایین صفحه ارسال کنید تا برای شما در سایت قرار دهیم.

اپ – آموزش اصولی و کاربردی فتوشاپ

مقاله رو خوندی نظرت چیه؟ پایین برامون بنویس

دیدگاهتان را بنویسید

درباره نویسنده

من علی پاکزاد هستم، مدیر مجموعه آموزشی هنرتعلیم، با بیش از 20 سال سابقه تولید محتوای الکترونیکی، حائز چندین دوره مقام اول کشوری در زمینه تولیدمحتوای آموزشی، مدرس دوره های تولید محتوا، فوق لیسانس بازاریابی، نویسنده بیش از 200 مقاله در زمینه تولید محتوای سایت و …

پست های اخیر