افزودن سوال آزمون در استوری لاین

افزودن سوال آزمون در استوری لاین : نرم افزار استوری لاین به صورت پیشفرض حدود ۲۰ نوع فرم سئوال به صورت درجه بندی و انتخابی ( چند گزینه ای ) دارد . که باعث می شود آزمونی را که مد نظر شماست را با امکاناتی که دارد خیلی راحت برایتان فراهم و آماده کند .

مرحله ی اول : درج اسلاید سئوال

برای باز کردن پنجره Insert Slides، یکی از موارد زیر را انجام دهید :

  1. Ctrl + M را فشار دهید
  2. به تب Home روی نوار بروید و روی Slide جدید کلیک کنید.
  3. به تب Insert روی روبان بروید و بر روی New Slide کلیک کنید. ( در استوری لاین ۳ به تب Slide رفته و روی Graded question ( مدل سوال درجه بندی )  یا  survay question ( مدل سوال انتخابی )  کلیک کنید .
  4. در قسمت Story View  ، در هر جایی از فضای کاری راست کلیک کرده و Slide جدید را انتخاب کنید.
  5. در نمای اسلاید، با کلیک راست بر روی هر پانل صحنه در سمت چپ صفحه کلیک کنید و اسلاید جدید را انتخاب کنید.
  6. هنگامی که پنجره Slides Insert ظاهر می شود، برگه Quizzing در سمت چپ را انتخاب کنید.
  7. بر روی Graded یا Survey در بالای پنجره کلیک کنید، سپس یک نوع سوال را انتخاب کنید. هنگامی که روی تصویر کوچک کلیک می کنید، سمت راست پنجره، توضیح این نوع سؤال را نشان می دهد .

افزودن سوال آزمون در استوری لاین

۸- بر روی دکمه insert کیک کنید .

مرحله دوم : متن پرسش و پاسخ را وارد کنید

وقتی اسلاید سوال را وارد می کنید، در مشخصات آن باز می شود. سوال خود را در قسمت بالای پنجره و گزینه های پاسخ را زیر آن درج کنید . برای بسیاری از انواع پرسش های درجه بندی شده، همچنین باید نشان دهید که کدام پاسخ صحیح است – فقط پاسخی که صحیحه و مد نظرتونه رو تیک دکمه رادیویش رو انتخاب کنید یا برای پاسخ صحیح کادر را علامت بزنید.

مشاهده مقاله  کار با اسلاید ها در استوری لاین

افزودن سوال آزمون در استوری لاین

مرحله سوم : سفارشی سازی ویژگی های سوال

پس ازدرج یک سوال ، می توانید چندین ویژگی از جمله سفارشی کردن گزینه های پاسخ، بازخورد، شاخه، نمره و تعداد تلاش ها را سفارشی کنید .

ویدئو های آموزشی در زمینه آموزش استوری لاین را اینجا ببینید .

افزودن سوال آزمون در استوری لاین , افزودن سوال آزمون در استوری لاین , درج اسلاید سئوال ,افزودن سوال آزمون در استوری لاین  ,افزودن سوال آزمون در استوری لاین , افزودن سوال آزمون در استوری لاین , درج اسلاید سئوال ,افزودن سوال آزمون در استوری لاین  ,

مقاله رو خوندی نظرت چیه؟ پایین برامون بنویس

دیدگاهتان را بنویسید

درباره نویسنده

من علی پاکزاد هستم، مدیر مجموعه آموزشی هنرتعلیم، با بیش از 20 سال سابقه تولید محتوای الکترونیکی، حائز چندین دوره مقام اول کشوری در زمینه تولیدمحتوای آموزشی، مدرس دوره های تولید محتوا، فوق لیسانس بازاریابی، نویسنده بیش از 200 مقاله در زمینه تولید محتوای سایت و …

پست های اخیر