پاورپوینت و درج لینک در آن

درج لینک در پاورپوینت: یکی از ابزارهای عالی و تاثیرگذار درج لینک در پاورپوینت، ابزار Action یا Link  هستش که میتونه زیبایی محتوای شما و نحوه ارائه اون رو متحول بکنه.

خب ما در دوره آموزشی تولید محتوای الکترونیکی با پاورپونیت دقیقا از همین ابزار پاورپوینت تونستیم محتوای الکترونیکی عالی تولید و آموزش بدیم که بعد اتوران سازی محتوا و در خروجی نهایی، نشون نمیده که شما با چه نرم افزاری اون رو ساختین. و این قدرت پاورپوینته.

همانطور که مطلع هستین در پاورپوینت و در حالت عادی اسلاید هایی که در ان قرار می گیرند کاربران عادی با کلیک کردن از یک اسلاید به اسلاید بعدی منتقل میشن و از این طریق محتوای خودشون رو در سمینار یا کلاس درس ارائه می کنند.

شما می تونید با استفاده از ابزار اکشن براحتی دکمه و یا لینک هایی ایجاد بکنید که با کلیک بر روی هر عنوان ( عناوین فهرست مطالب رو در آموزش قبلی ایجاد کردیم ) به اسلایدی که مدنظرتون هست منتقل بشید.

گاها نیاره به طور مثال از اسلاید شماره ۴ به اسلاید شماره ۲ یا ۱۰ منتقل بشید،

  • آیا راهکاری غیر از دادن اکشن یا دستور سراغ دارید؟
  • در این جور مواقع پیشنهاد شما چیه و چکار می کنید؟

خب! بهترین راهکار استفاده از ابزار اکشن یا لینک هستش که به شما کمک می کنه مطابق سناریویی که برای محتواتون تعیین کردید و بر اساس اون میخوایین ارایه بدید، اکشن ها و لینک های خودتون رو ایجاد بکنید.

مطابق تصویر زیر و در آموزش قبلی ما آمدیم فهرستی رو با ۳ دکمه با عناوین “درس اول”، “درس دوم” و “درس سوم” مشخص کردیم و به فراخور اونها اسلاید هایی رو ایجادکردیم.

مشاهده مقاله  نصب و فعال سازی آفیس 2019

پاورپوینت

حالا اینجا میخواییم با دادن دستور اکشن به هر کدوم از عناوین، کاربر رو به اسلاید مورد نظر هدایت بکنیم.

ابتدا دکمه مربوط به عنوان “درس اول” رو انتخاب کرده و سپس از تب Insert  (توجه داشته باشید شما هر المانی که بخوایید درون پاورپوینت بیارید از این تب اقدام بکنید) بر روی گزینه Action کلیک می کنیم،

پنجره زیر برای ما گشوده خواهد شد.

پاورپوینت و درج لینک در آن

حال از Hiperlink to: بر روی گزینه مورد نظرتون کلیک بکنید.

ما روی گزینه Slide… کلیک می کنیم تا اسلایدی که برای “فصل یک” مد نظرمون هست رو انتخاب بکنیم. ( کاربر با کلیک بر روی عنوان فصل یک به اون اسلاید منتقل خواهد شد). به همین راحتی

توضیحات سایر گزینه ها رو اینجا ببینید.

پاورپوینت و درج لینک در آن

Play sound :

حال اگر خواسته باشیم کاربر حین کلیک بر روی دکمه، صدای کلیک رو هم بشنوه از بخش Play sound از داخل لیست و یا درایو ویندوز، صدایی رو به دکمه اختصاص بدید.پاورپوینت و درج لینک در آن

Run Program:

با انتخاب این گزینه و معرفی یک برنامه خارجی میتونید فایل های اجرایی با پسوند .exe رو به دکمه تون اختصاص بدید تا کاربر با کلیک بر روی اون برنامه مورد نظر شما رو اجرا بکنه.

مثلا شما یک آزمونی رو با نرم افزار دیگه ای ساخته و به صورت exe ذخیره کرده اید و می خواهید که کاربر شما با زدن دکمه ای در آزمون شما شرکت بکنه این گزینه بهترین راهکار برای شما خواهد بود.

تب Mouse Over :

این تب هم مثل تب Mouse Click هستش ولی تنها تفاوتش در نحوه عملکرد موسه. یعنی در حالت موس کلیک، کاربر وقتی روی دکمه کلیک میکنه دستور اجرا میشه ولی در حالت دیگر یعنی موس اور، به محض اینکه موس کاربر از روی ناحیه یا دکمه مورد نظر عبور میکنه، اتفاق مربوطه که براش تعیین شده می افته.

مشاهده مقاله  تکنیک ایجاد دکمه ی خروج پوپاپ | هنر تعلیم

خب امیدوارم این بخش هم براتون مفید بوده باشه. نظرات شما میتونه در پربارتر شدن مطالب به ما کمک بکنه…

 

 

مقاله رو خوندی نظرت چیه؟ پایین برامون بنویس

دیدگاهتان را بنویسید

درباره نویسنده

من علی پاکزاد هستم، مدیر مجموعه آموزشی هنرتعلیم، با بیش از 20 سال سابقه تولید محتوای الکترونیکی، حائز چندین دوره مقام اول کشوری در زمینه تولیدمحتوای آموزشی، مدرس دوره های تولید محتوا، فوق لیسانس بازاریابی، نویسنده بیش از 200 مقاله در زمینه تولید محتوای سایت و …

پست های اخیر