قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم)

قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم)

اسلایدر رسانه یا Media tour : 

قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم)

شما براحتی خواهید توانست برای تصاویر ، ویدئو ها ، متون و انیمیشن های فلش اسلایدرهایی را تعریف کنید تا کاربرانتان براحتی بتوانند در میان آنها گردش کنند و به صورت اسلاید رسانه های شما رو ورق بزنند.

ابزارهای انیمیشن و انتقال یا Animations and transitions:

در نرم افزار استوری لاین دقیقا همانند پاورپوینت شما ابزارهایی برای ایجاد انیمیشن در اشیاء مختلف در اختیار خواهید داشت ، همانطور که می دانید ابزار انیمیشن کمک بسیار زیادی به ایجاد ایده های خلاقانه جهت خلق اثر زیبا و حرفه ای خواهد کرد. همچنین ابزارهای انتقال یا transitions در گذاشتن افکت های متنوع حرکتی در گذر از یک اسلاید به اسلاید دیگر کمک زیادی خواهد کرد.

دکمه ها یا Buttons :

استوری لاین دکمه یا باتن های آماده و متنوعی را درانواع رنگ بندی در اختیار شما جهت درج در پروژه تان قرار می دهد .

سناریو ، نقشه ی راه یا Scenarios :

قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم)

سناریو به کاربران کمک می کند تا درک راحت تر و بهتری از محتوای شما داشته باشند و از اندوخته ی شان به صورت کاربردی استفاده کنند.

در واقع استوری لاین سناریو های از پیش تعریف شده ای دارد . هر کدام از شکلک هایی که در این بخش وجود دارند می توانند به ده صورت تغییر وضعیت بدهند مثلا یک شخصیت می تواند حالت های تعجب ، عصبانی ، هیجان ، خنده و … را داشته باشد که به شما کمک می کند تا سناریو های زیبایی را طراحی و اجرا کنید.

مثلا کاربر با کلیک بر روی یک گزینه با چهره ی عصبانی شخصیت و با کلیک بر روی گزینه دیگر ( گزینه صحیح ) با چهره ی خندان و با انتخاب یک گزینه دیگر با چهره ی متعجب آن مواجه می شود . این کاملا در اختیار شماست که بخواهی برای هر کنش کاربر یک واکنشی از شخصیت مورد نظر تعریف کنید .

خروجی به صورت فرمت های مختلف :

قابلیت های نرم افزار استوری لاین

شما بعد از پایان پروژه خروجی های متنوع و بسیار کاربردی را می توانید با این نرم افزار محبوب بگیرید . خروجی به صورت cd  خروجی به صورت وب و خروجی قابل اجرا در اندروید و ایوس و ….

ساخت آزمون های تعاملی و موثر یا Create effective assessments : 

یکی از قابلیت های فوق العاده ی استوری لاین ، توانایی ایجاد انواع مدل های آزمون و همچنین ایجاد بانک سوال است در ادامه به انواع مدل های آزمون اشاره خواهیم کرد.

 سوال یک گزینه ای یا صحیح و غلط  Single select :

موقعی که قصد دارید کاربر شما سوال درست را انتخاب کند و فقط یک انتخاب بله یا خیر برای او در نظر می گیرید .

سوال چند گزینه ای یا Multi select :

موقعی که قصد دارید کاربر شما از بین چند گزینه یک گزینه را به عنوان پاسخ سوال انتخاب کند از این حالت سوال استفاده می کنید.

بردار و بزار یا Drag and drop : 

از این حالت آزمون برای موقعی استفاده می کنید که قصد دارید کاربر شکل ، عدد یا هر چیز دیگری را با موس برداشته و در جای مشخص شده قرار دهد .

جفت کردن یا Matching :

از این حالت آزمون برای موقعی استفاده می کنید که قصد دارید کاربرتان یکی از اشکال را برداشته و با شکل یا عدد مورد نظر تطبیق داده و آنها را با خم جفت یا به عبارتی مچ کند.

حالت کرکره ای یا Dropdown :

موقعی که شما قصد دارید کاربرتان پاسخ صحیح را از بین چندین انتخاب در یک مجموعه انتخاب نماید از این حالت آزمون استفاده می کنید.

آزمون مبتنی بر سناریو یا نقشه Scenario-based assessments:

این ابزار به شما کمک می کنید تا ابتدا یک سناریو یا هدفی را مشخص کنید سپس مطابق با آن سوالات خودتان را مطرح کنید .

ایجاد بانک سوال یا Question banks : 

یکی از قابلیت های منحصر به فرد استوری لاین که در جشنواره ای مختلف کشوری نیز که تاکید زیادی روی آن دارند ایجاد بانک سوال است. ابزار بانک سال این قابلیت را به شما می دهد مجموعه سوالاتی را تعریف کرده تا در هر بار آزمون دادن سوالات متفاوتی را به کاربرتان نمایش دهد .

حالت تغییر وضعیت یا Object states : 

شخصیت های موجود در استوری لاین

در این روش آزمون شما از تغییر حالت های مختلف شخصیت های موجود در استوری لاین می توانید حالت های مختلفی مثل خنده ( برای پاسخ درست ) تعجب ، عصبانیت و … ( برای پاسخ های غلط ) را تعیین کنید تا کاربر به محض کلیک روی گزینه ای با بازخورد تغییر حالت شخصیت مواجه شود.

قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم), قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم),قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم), قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم),قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم), قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم),قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم), قابلیت های نرم افزار استوری لاین ( بخش دوم),

منبع : commlabindia

امیدواریم تا اینجا توانسته باشیم بخشی از قابلیت های نرم افزار استوری لاین را به شما معرفی کنیم در ادامه ی آموزش های استوری لاین با ترفندها و مطالب کاربردی همراه ما باشید …. جهت اطلاع از تازه ترین آموزش های وبسایت آموزشی هنر تعلیم ، به کانال آموزشی ما در تلگرام مراجعه فرمایید.

ویدئو های آموزشی در زمینه آموزش استوری لاین را اینجا ببینید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *