فواید بازی در آموزش های الکترونیکی

فواید بازی در آموزش های الکترونیکی : در مقاله ی قبلی در ارتباط با  اهمیت فیلم آموزشی در یک پروژه آموزشی بحث کردیم . امروز قصد داریم درباره ی یکی دیگر از المان هایی که در روند آموزش تاثیر گذاری بیشتری نسبت به فایل های ویدئویی دارد ؛ نکاتی را تقدیم شما کنیم.

1- بهترین نتیجه یادگیری :

از طریق بازی می توانید فرایند یادگیری را به یک تجربه ی شیرین ، فراموش نشدنی و سرگرم کننده برای فراگیران تبدیل کنید.

 

2- بازخورد فوری :

بازی ها بازخورد فوری را در جریان یادگیری ایجاد می کنند . در واقع فراگیران درک می کنند چه چیزی را می دانند و چه چیزی را قرار است یاد بگیرند.

 

3-بهترین محیط یادگیری :

بازی ها یک محیط غیر رسمی را برای فراگیران فراهم  می کنند . همچنین آنها در فضای بازی یادگیری های خودشان را به چالش می کشند .

 

4- عامل تغییر دهنده ی رفتار فراگیر :

برای تغییر مثبت رفتار فراگیر، از جایزه استفاده کنید . بازی ها اگر بر اساس اصول علمی باشند ، می توانند تغییر دهنده ی رفتار فراگیران باشند و آنها را به سمت یادگیری فعال سوق دهند.

 

5- مکمل نیاز های آموزشی :

از بازی های آموزشی می توانید به عنوان مکمل برای برطرف کردن نیازهای یادگیری فراگیران استفاده کنید.

 

6- موثر بر خروجی یادگیری :

کاربرد بازی های مناسب در فرایند یادگیری ، می تواند باعث افزایش عملکرد قابل توجهی در یادگیری فراگیران بشودو مطمنا خروجی یادگیری رشد زیادی خواهد داشت.

فواید بازی در آموزش های الکترونیکی , فواید بازی در آموزش های الکترونیکی , فواید بازی در آموزش های الکترونیکی, فواید بازی در آموزش های الکترونیکی,فواید بازی در آموزش های الکترونیکی

منبع : honaretalim.com , eidesign.net

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *