کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم

کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم

آموزش نرم افزار Multimedia Builder (مولتی مدیا بیلدر) قسمت ششم
کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت 4 | هنر تعلیم

کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم

تشریح نوار اشیاء (قسمت سوم) :

آموزش مولتی مدیا بیلدر

در قسمت قبل گفتیم که با استفاده از گزینه های این نوار می توانیم به سرعت ، اشیاء مختلف مورد نیازمان را ایجاد کرده و بر روی صفحات پروژه قرار دهیم . می توانیم نوار اشیاء را که به صورت پیش فرض در سمت راست پنجره برنامه فعال می باشد ، به صورت باز شده در زیر نوار ابزار نمایش دهیم .

جهت انجام این کار منوی View را باز کنیم و از گزینه Toolbars فرمان Object toolbar (simple) را اجرا کنیم . و گزینه ها را با همدیگر تشریح کردیم حال ادامه تشریح گزینه ها را خواهیم گفت (توضیح گزینه ها به ترتیب از چپ به راست می باشد):

fx   ازاین آیکن برای طراحی تصاویر متحرک و جلوه های ویژه استفاده می شود.

 

raghs noor  از این آیکن جهت طراحی رقص نور صوتی استفاده می شود . اگر در صفحه ای از پروژه خود آهنگ بکار برده اید ، با این گزینه می توانیم رقص نور زیبایی را هنگام پخش صدا نمایش دهیم.

 

script   یک شیء اسکریپت بر روی صفحه ایجاد می کند . این شیء می تواند حاوی قطعه کدهای مخصوص MMB باشد که هر یک وظایف خاصی را انجام می دهد . در یک صفحه خاص می توانیم بعضی از دستورات را از طریق این اسکریپت ها اجرا کنیم . این آیکن در حین اجرای پروژه نامرئی می باشد و نمایش داده نخواهد شد.

مشاهده مقاله  5 دلیل برای اینکه محتوا پادشاه است

matris  ماتریسی از تصاویر دلخواه را بوجود می آورد . هر خانه این ماتریس حاوی سه شکل می باشد . البته این سه شکل برای تمام خانه های ماتریس یکسان است . قابل توجه این که ، این سه شکل بر روی هم قرار می گیرند و یک شیء پویا بر روی صفحه ایجاد می کنند . این شیء یک تصویر فعال با جلوه های ویژه و قابل تغییر می باشد . از آنجا که این جلوه ها با استفاده از فرمول های ریاضی ایجاد می شود پس حجم برنامه را خیلی بالا نمی برد ، ولی از سرعت CPU کامپیوتر می کاهد.

HTML  یک شیء مخصوص نمایش فایل های HTML را بر روی صفحه قرار می دهد . این شیء از اکتیوایکس های مخصوص مرورگر اینترنت مایکروسافت (IE) بهره می گیرد . پس می تواند حاوی کدهای جاوا هم باشد.

نکته :

جهت رفع نیاز سیستم به فارسی ساز و فونت های خاص می توانیم فایل های متنی خود را با پسوند HTM ذخیره کنیم . (اکثر واژه پردازها این امکان را به ما می دهند) سپس از طریق شیء HTML آن را در پروژه فراخوانی کنیم . خواهیم دید متن مورد نظر ما به راحتی نمایش داده می شود.

SWF بسیاری از انیمیشن ها با پسوند SWF توسط برنامه فلش طراحی می شوند . حال در صورتی که فایلی با این پسوند داریم و قصد اجرای آن در پروژه خود داریم از این آیکن جهت نمایش فایل های فلش در پروژه خود استفاده می کنیم. شما می توانید فایل های انیمییشنی که به کمک نرم افزار پاورپوینت تولید کرده اید را از این قسمت فراخوانی کرده و در پروژه تولید محتوای الکترونیکی خود اسفاده کنید.

مشاهده مقاله  تکنیک ایجاد دکمه ی خروج پوپاپ | هنر تعلیم

windows  این شیء می تواند یک برنامه تحت ویندوز را در داخل خود اجرا کند . به وسیله ی این شیء حتی می توان به گزینه های داخل منوهای آن برنامه نیز دسترسی داشت.

Plagin از این آیکن می توانیم جهت بکارگیری پلاگین ها بهره ببریم . پلاگین ها به ما کمک می کنند تا روند اجرای بعضی از کارها بسیار راحت تر شده و حتی بعضی از برنامه های جانبی مانند Acrobat Reader در خود پروژه اجرا شود و نیازی به نصب نرم افزار در حین اجرای فایل PDF نباشد . پلاگین ها رامی توانیم از اینترنت دریافت کنیم و با توجه به راهنمایی های انجام شده نصب و استفاده کنیم.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

نویسنده : حمیدرضا کارگر

آموزش قسمت بعد : تشریح پنجره ی خصوصیات (بخش اول)

ویدئو های آموزشی در زمینه آموزش استوری لاین را اینجا ببینید .

کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم , کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم , کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم , کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم, کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم , کاربرد نوار اشیاء در مولتی مدیا بیلدر قسمت ۴ | هنر تعلیم

مقاله رو خوندی نظرت چیه؟ پایین برامون بنویس

دیدگاهتان را بنویسید

درباره نویسنده

من علی پاکزاد هستم، مدیر مجموعه آموزشی هنرتعلیم، با بیش از 20 سال سابقه تولید محتوای الکترونیکی، حائز چندین دوره مقام اول کشوری در زمینه تولیدمحتوای آموزشی، مدرس دوره های تولید محتوا، فوق لیسانس بازاریابی، نویسنده بیش از 200 مقاله در زمینه تولید محتوای سایت و …

پست های اخیر