کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

احتمالا برایتان اتفاق افتاده که خواسته باشید حجم تصاویرتان را جهت آپلود در اینترنت و یا استفاده در برخی سامانه های الکترونیکی کاهش بدید . سوالات زیادی نیز از طرف دوستان مطرح میشه که چطور می توان حجم تصاویر رو کاهش داد . از آنجایی که اکثر کاربران با این مشکل مواجه هستند . بنابراین مبحث این مقاله را به ترفند های  ” کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت ” اختصاص خواهیم داد .

در این مقاله به بررسی دو روش در ارتباط با کاهش حجم تصاویر خواهیم پرداخت

الف : کاهش حجم تصاویر با استفاده از فتوشاپ

 اگر با نرم افزار فتوشاپ آشنایی داشته باشید ، براحتی می توانید به کمک این نرم افزار حجم تصویرتون رو کم کنید . برای این کار ، هنگام ذخیره کردن عکستون، مطابق تصویر زیر عمل کنید.

  • از منوی File روی گزینه Export سپس Save for web کلیک کنید .

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

  • پنجره ی زیر برایتان باز میشه

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

  •  مطابق تصویر زیر ، در بالا و سمت راست پنجره ،  یکی از حالت های فرمت تصاویر jpg  ، png  و یا gif را انتخاب کرده و بعد از تنظیم میزان کیفیت هر یک از فرمت ها تصویر خودتون رو ذخیره می کنید.

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

ب : کاهش حجم تصاویر با استفاده وبسایت های کاهش حجم 

یکی از مطمن ترین و بهترین روش های کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت استفاده از وبسایت های کاهش حجم تصویر است .

ما در این آموزش ،  وبسایت اپتیمیزیلا   را معرفی و آموزش خواهیم داد.

  • بنابراین ، وارد سایت اپتیمیزیلا  شده و برای اضافه کردن تصویر یا تصاویرتان ، مطابق شکل زیر بر روی گزینه UPLOAD FILES  کلیک می کنید و یا اینکه تصاویرتان را گرفته و داخل این صفحه رها می کنید.

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

  • عملیات کاهش حجم به صورت خودکار انجام شده و مطابق شکل زیر میزان کاهش حجم تصویرتان را به شما نشان خواهد داد . همانطورکه می بینید بدون اینکه کیفیت لوگوی هنر تعلیم افت کند ، میزان حجم آن را تا 3 برابر کاهش داده است .

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

  • از سمت راست تصویر نیز می توانید نوار لغزانک را به بالا و یا پایین برده و میزان کاهش حجم و کیفیت تصویرتان را کنترل کنید. بعد از اینکه به کاهش حجم دلخواهتان رسیدید اکنون می توانید روی گزینه DOWNLOAD ALL  کلیک کرده و تصاویرتان را یکجا در یک فایل فشرده درون سیستم تان ذخیره کنید.

امیدوارم این آموزش برایتان مفید بوده باشه.. منتظر نظرات گرم شما هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *