۵ دلیل برای اینکه محتوا پادشاه است

۵ دلیل برای اینکه محتوا پادشاه است

بازاریابی محتوا مفهوم جدیدی در دنیای بازاریابی دیجیتال نیست، اما در عصر حاضر، محتوا سازی مسئله بسیار مهمتر و تاثیرگذارتری نسبت به گذشته است.

محتوا پادشاه است و به طور فزاینده ای خط مقدم همه استراتژی های بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شود، زیرا محتوا یک عنصر اساسی هستش که نتایج بسیار بزرگی را در پی دارد.

به این نکته باید توجه داشته باشید که یک محتوای یکسان برای همه کسب و کارها و یا مشاغل به یک اندازه نمی تونه اثر گذار باشه.

محتوای الکترونیکی

درعوض، تمرکز بر ایجاد محتوای منحصر به فرد، باکیفیت و کاملاً معتبر که سرگرم کننده، مفید و جالب برای مصرف کنندگان کسب و کار شما باشد، نتایج بسیار خوبی را برای کسب و کار شما بدست خواهد آورد.

از متن، فیلم و تصاویر گرفته تا اینفوگرافیک ها، نظرسنجی ها، وبینارها و پادکست ها، و.و.و … هرچه محتوای مورد نظر شما باشد، اطمینان حاصل کنید که کاملا با کسب و کار شما و نوع فعالیت کاری تان ارتباط و همخوانی لازم رو داشته باشد.

حالا به این موضوع می رسیم که چرا محتوا پادشاه است؟

۱- یک محتوای خوب بهترین خوراک برای سئو شدن مطالب شما و کسب و کار شماست.

محتوای با کیفیت بالا در وبلاگ داخلی یک کسب و کار یا برند، به دلایل مختلف تأثیر بسزایی در رتبه بندی سئو و موتورهای جستجو دارد.

اول: محتوای انحصاری هر کسب و کار که به طور میانگین با ۳۰۰-۵۰۰ کلمه منتشر می شود؛ با پیوندی که به سایر مطالب مرتبط درون سایت برقرار می کند، به یک وب سایت کمک می کند تا براساس جستجوهای مرتبط و کلمات کلیدی رتبه بندی شود.

رتبه بالاتر در نهایت این کسب وکار را در معرض کاربران دیجیتالی بیشتری قرار می دهد که در رشته مرتبط با خودشون به جستجوی محتوا می پردازند.

مشاهده مقاله  فارسی کردن اعداد لاتین در ورد

دوم: انتشار مداوم مطالب خوب و محتوای قوی، اقتدار لازم برای کسب و کار شما ایجاد می کند و فرصت هایی را برای ایجاد بک لینک باز می کند.

۲- مشارکت را تشویق می کند.

محتوای خوب ، چه به عنوان محتوای سایت یا به عنوان محتوای رسانه های اجتماعی، کاربران را ترغیب می کند تا با برند و موضوع کسب و کار شما درگیر شوند، خواه متوجه این موضوع باشند یا خیر.

اگر محتواتان واقعاً خوب باشد، کاربران برای استفاده از محتوای شما مکث می کنند، پیام شما را می فهمند و حتی ممکن است نظر بدهند،

اگر مطالب برایشان جالب باشد، چون محتوای شما را دوست دارند بنابراین آن را به اشتراک می گذارند.

اگر غیر از این باشد، آنها به جستجوی خودشان در محتوای رقبای شما ادامه خواهند داد و محتوای شما در سیاه چاله‌ی فضای مجازی ناپدید خواهد شد.

بنابراین برای داشتن تعامل بیشتر با مخاطبین و تقویت ارتباط با مصرف کنندگان از طریق بازاریابی محتوا، رسانه ها و شبکه های اجتماعی فرصتی را برایتان میسر می سازد تا بتوانید اشتراک گذاری و دسترسی محتوا را آسان تر کنید.

۳- محتوای خوب منجر به ایجاد فروش جدید می شود.

محتوای خوب باعث شناسایی و ایجاد اقتدار کسب و کار شما در بازار می شود، که این امر باعث می شود برند شما در اثر قرار گرفتن در معرض دید مصرف کنندگان بیشتر، منجر به افزایش فروش شود.

محتوای خوب معمولاً بزرگنمایی و غلو کردن روش تبلیغات مستقیم رو ندارد، بنابراین به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا به طور واقعی با کسب و کار و برندینگ شما درگیر شوند بدون اینکه یک پیام فروش ناخوشایند را برهم بزنند.

غرق کردن مصرف کنندگان در محتوای محصول گرا ( محتوایی که حس تبلیغ مستقیم یک محصول را به دنبال دارد) می تواند تأثیر منفی در ارتباط با برند بگذارد، در حالی که یک محتوای قوی و تحریریه مناسب، با انتقال آنها از مشتری به مشتری ( اشتراک گذاری محتوا توسط مشتریان) این رابطه را تقویت می کند.

مشاهده مقاله  آموزش تشریح منوها و نوارهای نرم افزار مولتی مدیا بیلدر ( قسمت دوم )

۴- محتوای خوب محصول یا خدمات شما را ارزشمند می کند.

یک محتوای خوب چون منجر به حل مشکل، ارایه راه حل و آموختن مطلب جدیدی به مخاطبین شما می شود، بنابراین به صورت نامحسوس ارتباط موثری را بین برند شما و مصرف کننده ایجاد کرده و آنها را ترغیب می کند تا برای رفع اساسی مشکل خودشان از محصولات شما استفاده کنند؛ چون به صورت ناخودآگاه و ناملموس، محتوای شما باعث ارزش آفرینی محصولاتتان شده است.

بنابرای ایده‌آل‌ترین روش ارزش آفرینی محصولات و برندتان، خلق محتواهایی به صورت ویدیو، وبینار، مقالات آموزشی و… هست که ارزش افزوده ای را برای مشتریان ایجاد می کند.

۵- محتوای خوب باعث افزایش ترافیک سایت یا کسب و کار شما می شود.

نه تنها محتوای خوب و با کیفیت برای اهداف جستجوگرها عالی است، بلکه یک روش عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت و نگه داشتن مصرف کنندگان بیشتر در سایت است.

به عنوان مثال ، یک وب سایت که فقط یک صفحه اصلی و صفحه تماس با شما دارد، نرخ پرش یا ضریب بازگشت (تعداد کاربرانی است که پس از ورود به سایت شما بدون مشاهده هیچ صفحه دیگری از آن خارج می شوند) بسیار بالاتر، بازدید از صفحه محدود و درگیری بسیار کمی را دریافت می کند، در حالی که یک وب سایت با یک وبلاگ داخلی که پر از مطالب جذاب است، جذابیتی برای کاربر ایجاد می کند و آنها را به تعامل تشویق می کند.

منبع : اسکرانچ

مقاله رو خوندی نظرت چیه؟ پایین برامون بنویس

دیدگاهتان را بنویسید

درباره نویسنده

من علی پاکزاد هستم، مدیر مجموعه آموزشی هنرتعلیم، با بیش از 20 سال سابقه تولید محتوای الکترونیکی، حائز چندین دوره مقام اول کشوری در زمینه تولیدمحتوای آموزشی، مدرس دوره های تولید محتوا، فوق لیسانس بازاریابی، نویسنده بیش از 200 مقاله در زمینه تولید محتوای سایت و …

پست های اخیر